مقالات

معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها

معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها

معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها

بیشترین فضاسازی مربوط به کناف ها در مورد فضاهای نمایشگاهی و اسپیس فریم می باشد. بسیاری از افراد تمایل دارند از مطالبی پیرامون معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها بهره مند شوند.

طراحی کناف یکی از اقداماتی است که در  ترتیب و اجرای دکوراسیون بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.در واقع کناف ها می توانند بر روی نواحی مختلف همچون دیوارها، سقف ها و سایر فضاها به کار گرفته شوند. الگوهای کناف در محیط های مختلف اداری، تجاری، خانگی و… استفاده می شود.

در واقع این نوع مطلب به شما کمک می کند که با روند کار با ابزار آلات کناف آشنا شوید و فواید مربوط به ابزارآلات کناف را بشناسید.

معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها

معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها چه فوایدی دارد؟

سقف کناف را به عنوان یکی از سقف های کاذب می شناسند. واقعیت امر این است که سقف کناف وجود ندارد. این سقف با استفاده از فضاسازی و به کارگیری ابزارآلات مختلف طراحی و اجرا می شود.

کناف ها بیشتر جنبه تزیینی و پوششی دارند. در واقع اگر شما بخواهید با استفاده از کناف در محیطی قسمتی از دیوار یا سقف را پوشش دهید یا دکور مورد نظر خود را به مرحله اجرا برسانید، در این حالت معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها برای شما سودمند است.

معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها در اجرای کناف

معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها سبب آشنایی بیشتر شما با این ابزارها می شود و بهره مندی از آن ها را ساده تر می کند.

معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها

کاتر کناف

کاتر کناف یکی از ابزارهایی است که در لیست معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها قرار می گیرد. این ابزار در اجرای کناف بسیار پرکاربرد بوده و برای برش فایل ها مورد استفاده قرار می گیرد. دارای تیغه غیر قابل انعطاف است و با بدنه فلزی مقاوم معرفی می گردد.

اره چاقویی

در لیست معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها، به ابزارهای دیگری همچون اره چاقویی برخورد می کنیم. این ابزار برای برش پانل به شکل نواری و سری مورد استفاده قرار می ‌گیرد. سرعت کار این ابزار بسیار بالا بوده و به همین خاطر در اجرای کناف مورد توجه قرار می گیرد.

 

برش قرقره ای پانل

 

برش قرقره ای پانل یکی دیگر از ابزارهایی است که در لیست معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها قرار می گیرد. این ابزار برای برش کامل پانل به شکل سری و نواری با سرعت بالا بسیار کاربردی است.

اره دسته پلاستیکی

اره دسته پلاستیکی نیز برای برش پانل بسیار کاربردی است. استفاده از این نوع اره با توجه به پلاستیکی بودن بسیار آسان تر از اره های بزرگ می باشد.

سوهان گرد

در لیست معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها قرار می گیرد. این سوهان برای بریدن و سوراخ کردن پانل در شرایط مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

اجرای کناف

ظرف تهیه بتونه از نوع استیل

برای تهیه بتونه کناف نیاز به ظرف مناسب داریم. ظرف تهیه بتونه کناف از نوع استیل بوده و در معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها اهمیت دارد. این ظرف بعد از اتمام کار به خوبی تمیزکاری می شود.

گان درزگیری

گان درزگیری برای تزریق چسب PU در داخل دیوارهای اکوا پانل مورد استفاده قرار می ‌گیرد.

کاردک زاویه خارجی

برای درزگیری در گوشه های بیرونی و نصب نوار از کاردک زاویه خارجی استفاده می شود.

کاردک بتونه

کاردک بتونه نیز برای درزگیری سطوح پنل و بتونه کاری در اجرای کناف مورد استفاده قرار می گیرد.

لیسه 30 سانتی متر

لیسه 30 سانتی متر در معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها اهمیت زیادی دارد. از لیسه ۳۰ سانتی متری برای اجرای بتونه کاری بر روی سطوح پانل استفاده می گردد.

ماله نازک کاری

ماله نازک کاری از دیگر ابزارآلاتی که در اجرای کناف مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع برای یکدست کردن و پرداخت سطوح ناهموار از این نوع ماله استفاده می‌شود.

کمچه 10 میلی متری

کمچه از نوع ۱۰ میلیمتری می تواند در لیست معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها قرار بگیرد. این کمچه ها برای برداشت ملات های مختلف از ظرف و به کارگیری آن بر روی محل استفاده می شود.

در واقع اجرای کناف بدون این ابزار امکان پذیر نمی باشد.

معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها

ریسه رنگی

ریسه رنگی یا چاک لاین یک ابزار عالی برای علامت گذاری مسیر سازه ها در دیوارها، کف سقف یا پانل ها می باشد. چنین ابزاری به شما اجازه می دهد که با تمرکز بیشتری به اجرای کناف ادامه دهید.

سمباده دستی دسته بلند

از این ابزار، سمباده به عنوان ابزار کارآمد و مهم در معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها یاد می شود. این ابزار جهت از بین بردن پرزهای اضافه در لبه پنل استفاده می شود.

همچنین به کمک این ابزار امکان سمباده زدن در سطوح درزگیری شده فراهم می شود. پرزهای اضافی در لبه پنل در مقطع برش به وجود آمده اند و نیاز به یک دست سازی دارند.

 

 تراز ۵۰ سانتی متری آهنربادار

مسلماً ساخت سطوح مختلف در اجرای کناف نیاز به تراز کردن دارد. همان طور که می دانید در اجرای ساخت و سازهای مختلف،  به تراز بندی سطوح توجه می ‌شود.

در عملیات اجرای کناف نیز به ترازبندی سطوح توجه می گردد. این نوع تراز کردن به وسیله حباب داخل تراز ۵۰ سانتی متری آهنربادار انجام می شود.

چنین ابزاری در لیست معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها بسیار کارآمد و مهم شناخته می شود و ابداً قابل حذف نیست.

 

جک بالابر پانل سقفی

از این وسیله پرکاربرد نیز برای قرار دادن موقت پنل بر روی سطح زیر سازی شده دیوار استفاده می شود. همچنین برای اجرای عملیات پیچ زنی نیز می توان از جک بالابر پانل سقفی استفاده کرد.

 انبر پانچ کناف

برای اینکه بین دو سازه اتصالات موقت ایجاد کنیم، از این انبر پرکاربرد کمک می گیریم.

غلتک سوزنی

غلتک سوزنی یکی از ابزارهای مهم در معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها می باشد.

این غلتک برای انجام کارهای دکوراتیو همچون قوس دادن به پنل ها مورد استفاده قرار می‌ گیرد. چنین وسیله هایی در هنگام اجرای دکوراسیون با کناف اهمیت دارند. در واقع شرایط برای ریزه کاری با این مدل ابزار فراهم می ‌شود.

 

دستگیره حمل پانل

از این وسیله‌ی کارآمد برای حمل و جابجایی پانل ها به شکل راحت و آسان توسط یک نفر استفاده می‌ شود. چنین دستگیره ‌هایی کمک می ‌کنند که عملیات جابجایی پانل بدون دردسر و زحمت انجام شود.

 

معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها

 رنده پانل

رنده پانل از دیگر ابزاری است که نقشی شبیه به سوهان دارد. با این ابزار می توان لبه های برش خورده پانل را صاف و هموار کرد.

 

رنده جیبی پانل

نمونه ای دیگر از رنده هایی که برای صاف و هموار کردن لبه های برش خورده پانل مورد استفاده قرار می گیرند، رنده جیبی پانل است. این رنده ها نیز در معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها جایگاه ویژه ای دارند.

همان طور که می ‌دانید بخش اعظمی از موادی که در اجرای کناف مورد استفاده قرار می گیرند، مربوط به خمیرهای گچی است. برای مخلوط کردن خمیرهای گچی جهت نصب پانل از همزن استفاده می شود.

همزن ها ابزارآلات چندان بزرگی نیستند اما نقش کاربردی در اجرای کناف دارند. به همین خاطر در معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها مهم شناخته می شوند.

 

چکش لاستیکی

از این وسیله پرکاربرد در معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها برای نصب سازه کرنربید فلزی در گوشه خارجی استفاده می شود.

 

لیسه 50 سانتی متری

لیسه ۵۰ سانتی متری نیز برای اجرای بتونه کاری در سطوح پنل مورد استفاده قرار می گیرد.

لیسه 20 سانتی متری

لیسه ۲۰ سانتی متری نیز مانند لیسه ۳۰ و ۵۰ سانتی متری برای اجرای بتونه کاری در سطوح مختلف پانل کارایی دارد و مهم تلقی می شود.

 

سمباده مشبک

بعد از بتونه کاری، برای هموار و صاف کردن سطوح برش خورده این سمباده مورد استفاده قرار می گیرد.

 

معرفی ابزارآلات کناف و کاربرد آنها

انبر پرسی بولت پروانه ای

انبر پرسی بولت پروانه ای برای نصب بولت پروانه ای بر روی  پانل اهمیت دارد.

ابزارهایی که در کناف مورد استفاده قرار می گیرند، از نظر کارایی و کاربرد اهمیت زیادی دارند. در واقع نبود هر کدام از آن ها می تواند اجرای کناف را با مشکل مواجه کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین سایت بنیان ابزار در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


سه + = 11