مقالات

اهمیت و ضرورت ابزارآلات در صنعت ساخت و ساز

اهمیت و ضرورت ابزارآلات در صنعت ساخت و ساز

اهمیت و ضرورت ابزارآلات در صنعت ساخت و ساز

اهمیت و ضرورت ابزارآلات در صنعت ساخت و ساز هر ابزاری برای هدفی مشخص به کار گرفته می شود. در صنعت ساخت و ساز و ساختمان سازی ابزارآلات به خصوصی به کار می رود که آشنایی و به کار گیری آنها در هرگونه پروژه ساختمانی لازم به نظر می رسد. به عبارتی دیگر ابزارآلات مهم‌ترین نقش را در استفاده های صنعتی ایفا می‌کنند و کارها با وجود آنها راحت تر پیش می رود. در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین ابزارآلات ایرانی بپردازیم. با ما همراه باشید.

کاربرد ابزارآلات بر اساس نوع عملکردشان متفاوت بوده و در مراحل مختلف به شما در تکمیل پروژه هایتان کمک خواهند کرد.

 

اهمیت و ضرورت ابزارآلات در صنعت ساخت و ساز

تعریف ابزارآلات ساختمانی

در یک تعریف کلی به همه ادوات و وسایل دستی و برقی مورد استفاده در ساختمان ابزارآلات ساختمانی می گویند.

جنس ابزارآلات

بهترین ابزارآلات ایرانی موجود در بازار از ذوب فلزات ، شکل دادن و آبکاری ساخته می کردند. در انتخاب جنس و متریال ساخت آنها باید همه اصول حرفه ای مانند احتمال زنگ زدگی و فرسودگی رعایت شود. این کار بر کیفیت نهایی و عمر محصولات موثر خواهد بود.

کیفیت ابزارآلات

آنچه که مسلم است هر چه کیفیت ابزارآلات بهتر باشد ؛ اجرا و پیشرفت در کار تسریع می گردد. از طرفی دیگر موجب حفظ امنیت شما می شود. بنابراین سعی کنید از بهترین ابزارآلات ایرانی استفاده کنید.

لزوم آشنایی با انواع ابزارآلات

آشنایی با بهترین ابزارآلات ایرانی و کاربرد آنها برای شما که دست به آچار هستید در کارهای ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است ؛ چرا که به مهارت و توان شما در مدیریت پروژه می افزاید.

انواع ابزارآلات

در یک تقسیم بندی کلی ابزارآلات به دو دسته برقی و دستی تقسیم می شوند. امروزه ابزارآلات برقی به کمک صنعتگران آمده و کار را راحت کرده و موجب تسریع و دقت بیشتر شده اند ؛ اما هنوز افرادی هستند که تمایل به کار با ابزارآلات دستی دارند. در ادامه به معرفی بهترین ابزارآلات ایرانی دستی و برقی می پردازیم.

اهمیت و ضرورت ابزارآلات در صنعت ساخت و سازابزارآلات دستی

ابزارآلات دستی به ابزارهایی اطلاق می شود که از دیرباز به شکل سنتی در کار روزمره ساختمانی از آنها استفاده می شد. بهترین ابزارآلات ایرانی از نوع دستی شامل پیچ و مهره ، انبردست ، پیچ گوشتی و آچار ، انواع میخ ، اره ، تراز ، کاتر ، قیچی ، شاقول ، گونیا ، متر و … می شوند که در ذیل به برخی از آنها می پردازیم.

گونیا:

ابزاری به شکل مثلث است که از جنس فلز، پلاستیک یا چوب ساخته شده و برای رسم زاویه قائمه و کشیدن خطی عمود بر خط دیگر یا خطی موازی با خط دیگر استفاده می‌گردد. گونیا از ابزارآلات پرکاربرد در صنعت ساختمان محسوب می شود.

شاقول:

از شاقول برای تراز کردن سطوح مختلف استفاده می گردد و یکی از ابزارآلات مهم در ساخت و ساز به حساب می آید. انواع مختلف آن در دو نوع لیزری با دقت بالا و گلوله شاقول وجود دارد.

بالستر:

برای جهت برش دادن دقیق آجر به کار می رود. ساختار آن به گونه ای است که لبه این ابزار که برای بریدن از آن استفاده می شود پهن تر از عرض آجر باشد.

رامر:

از این ابزار برای سطح بندی سطوح پایینی زمین که ممکن است بعد از حفاری ناهموار باشد استفاده می گردد.

 

اهمیت و ضرورت ابزارآلات در صنعت ساخت و ساز

ابزارآلات برقی

امروزه استفاده از ابزارآلات برقی موجب سهولت در کارها و صرفه جویی در نیروی انسانی شده است. بهترین ابزارآلات ایرانی از نوع برقی موجب افزایش دقت و سرعت در کار می شوند. از ابزارالات برقی می توان به دریل، دستگاه فرز ، اره برقی ، فرز ، شیارزن ، دستگاه جوش و … اشاره کرد که در زیر به معرفی برخی از آنها خواهیم پرداخت.

دریل:

از این ابزار برقی و بسیار کارامد برای جهت سوراخ کردن انواع سطوح مانند بتن، چوب و فلز استفاده می گردد. این محصول از لحاظ کاربرد دارای انواع مختلفی از جمله نمونه گیر ، دریل همزن ، چکشی و بتن کن بوده و جزو بهترین ابزارآلات ایرانی محسوب می شود. از این ابزار در دو نوع برقی و شارژی در بازار موجود است.

دستگاه فرز:

این ابزار برقی جهت سنگ تراشی به کار برده می شود. دستگاه فرز برقی کار برش سنگ را سریع و آسان می کند.

اره دیسکی:

این ابزار کار را برای شما راحت کرده ؛ به گونه ای که دیگر نیاز نیست با اره دستی به کار برش بپردازید. این محصول سرعت و کیفیت را برای برش قاب، تخته چوبی و … به کار می برد.

ویبراتور:

از این ابزار برقی برای پر کردن شکاف های هوا و فشرده سازی بتن استفاده می شود.

ابزارآلات رنگ آمیزی

انواع ابزارآلات مخصوص نقاشی در بازار وجود دارد که مورد مصرف نقاشان ساختمان هستند. بهترین ابزارآلات ایرانی مخصوص رنگ آمیزی شامل ابزارهایی مانند قلم‌مو ، غلتک ، سطل‌های مخصوص رنگ و سایر ملزومات آن می‌شود.

ابزارآلات رنگ آمیزی نیز به دو صورت دستی و برقی وجود دارند. به طور مثال انواع قلم‌مو‌های برقی و الکتریکی کار رنگ‌آمیزی دیوار و سقف در منازل را آسان کرده اند. قطعا کیفیت کار اینگونه لوازم بالاتر از ابزارآلات ساده و دستی است.

اهمیت و ضرورت ابزارآلات در صنعت ساخت و ساز

سخن پایانی

فروشگاه اینترنتی بنیان ابزار ، بستری مناسب جهت مشاوره و خرید اینترنتی ابزارآلات برای افراد آماتور و حرفه ای و مرجعی برای بهتر دیده شدن بهترین ابزارآلات ایرانی و توانمندسازی کاربران گرامی در شناخت ابزار آلات و کسب مهارت در کارهای مربوط به ساختمان است.

فروشگاه اینترنتی بنیان ابزار، امکان خرید آنلاین و ارسال مطمئن انواع ابزار آلات کناف را در هر زمان و مکانی میسر کرده است. شما می توانید پس از کسب اطلاعات لازم از طریق سایت www.bonyanabzar.com و مقایسه محصولات با برندهای مختلف ، انتخاب راحت و مطمئنی را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 2 = ده